Aplikacje no-code obsługują procesy B2B lub B2E. Dają gwarancję bezpiecznej, wydajnej i efektywnej pracy. Automatyzują wszystkie etapy procesu biznesowego – nie tylko obieg dokumentów, zadań.
Qalcwise może pomóc Ci w takich obszarach jak:
Finanse i rachunkowość
Księgowi mają nieustanną styczność z bilansami, przelewami, sprawozdaniami, deklaracjami VAT, rozrachunkami. Aplikacja no-code może pomóc w uproszczeniu i synchronizacji procedur księgowych, obsłudze dokumentów i faktur.
Dział prawny
Prawnicy zatrudnieni w firmie muszą mieć nieustanną styczność z aktami i kodeksami. Niemożliwe jest, by znali je wszystkie na pamięć. Rozwiązanie no-code pomaga stworzyć aplikację z listą regulacji prawnych (nie tylko polskich, ale i europejskich, lokalnych).
Dział zakupów
Przedstawiciele handlowi i zakupowcy mają w większości pracę mobilną. Używając no-code, można stworzyć aplikację do negocjacji warunków handlowych u dostawców (np. podczas targów branżowych), rejestracji ofert i zamówień zakupu.
HR / Płace
Dział HR ma wiele obowiązków. Aplikacja no-code do rekrutacji umożliwiłaby zautomatyzowanie procesu rekrutacji, onboarding i offboarding. Profesjonalne workflow i możliwość kreowania różnych raportów pomoże niejednemu pracownikowi tego działu.
Administracja
Dział administracji odpowiada zazwyczaj za obieg dokumentów, korespondencję przychodzącą i wychodzącą, rozliczenia faktur, kontrolę dokumentów. Rozwiązania no-code umożliwiają stworzenie lub przystosowanie do potrzeb danej firmy EOD (Elektronicznego Obiegu Dokumentów).
Sprzedaż / realizacja usług
Mobilni handlowcy wykorzystują już niemal zawsze technologię przy realizacji swoich zadań. Aplikacje no-code do sprzedaży towarów i usług (np. interaktywne kalkulatory, formularze) pozwolą budować sprzedaż i profesjonalny wizerunek firmy, kontrolować działania pracowników.
Health & safety
Dział Health & Safety wiąże się z BHP. Jeśli pojawią się jakieś aktualizacje, nowości w tym zakresie, konieczna będzie aplikacja no-code, która pozwala pracownikom szybko zapoznać się nowelizacjami i przyspieszyć proces wdrażania nowych zasad.
PMO
Biura Zarządzania Projektami (Project Management Office) powstają w większych korporacjach, gdzie realizuje się wiele projektów IT (i innych). Rozwiązania no-code pozwalają dodać do aplikacji do zarządzania projektami takie funkcje jak: tworzenie wykresów Gantta, komunikacja z zespołem.
Zarządzanie
Kontrolowanie prawidłowego funkcjonowania firmy i zlecanie zadań jest bardzo trudne. Przykładowo: aplikacja no-code do zarządzania zasobami firmowymi pomoże ewidencjonować sprzęt, dokonywać ich zamówienia, składać zamówienia, zarządzać przestrzenią biurową, planować spotkania.
Marketing
Marketingowcy doradzają kadrze kierowniczej oraz tworzą strategię marketingową, mającą na celu promocję firmy w internecie i realnym świecie. Przydatne będą aplikacje no-code do zarządzania zespołem, produkcji, promowania, tworzenia treści, e-commerce.
Ochrona środowiska
Przedsiębiorstwa prywatne, stowarzyszenia i urzędy nieraz stykają się z koniecznością egzekwowania przepisów polskich i UE w zakresie ochrony środowiska. Warto, by postawiły na aplikacje no-code z listami regulacji prawnych i konstytucyjnych.
IT
W branży IT pojawia się coraz częściej potrzeba tworzenia MVP (Minimum Viable Product), czyli najprostszych i najbardziej podstawowych wersji produktu. Rozwiązanie no-code umożliwia zatem szybkie i łatwe zrobienie np. prototypu nowej aplikacji lub strony internetowej.
Budownictwo
Budowa nie jest pierwszym etapem, zaczyna się od projektów i papierologii. Mobilne aplikacje no-code dla budownictwa zaczęły automatyzować różne zadania i wyręczać kierowników budowy w rutynowych czynnościach, np. digitalizacji dokumentacji, odliczaniu i rozliczaniu zasobów.
Retail / Sprzedaż detaliczna
Aplikacje no-code dotyczące retail są dedykowane sieciom handlowych i sklepom. Ich zadanie to zazwyczaj usprawnienie procesów w sklepie, np. wykonanie przyjęcia dostawy, przygotowanie zamówienia, wykonanie inwentaryzacji.
Transport i logistyka
Mobilne aplikacje no-code pomagają pracownikom branży transportowej i logistycznej ułatwić wykonywanie codziennych czynności. Mogą to być np. przeliczniki walut, specjalistyczne słowniki z ważnymi terminami dla branży, konwertery stref czasowych.
Obsługa klienta / Services
Dział Customer Service zajmuje się obsługą klienta w trakcie korzystania z usług firmy, a także po zakupie usługi lub produktu. Przykładowymi aplikacjami no-code są różnego rodzaju komunikatory, ankiety lub programy gromadzące usługi dla klientów.
Call center
Call center to dział, do którego zgłaszają się klienci danej firmy z problemami, zażaleniami. Rozwiązanie no-code pozwala stworzyć aplikacje ułatwiające poruszanie się w systemie call center (musi mieć np. backup, dedykowane funkcje i moduły, monitoring pracy, tickety).
Świadomość ograniczeń arkuszy kalkulacyjnych i doskonała znajomość potrzeb biznesowych skłoniły twórców platformy
Qalcwise do stworzenia platformy, która będzie odpowiedzią na problemy z automatyzacją procesów.
Qalcwise to narzędzie no-code do tworzenia aplikacji biznesowych. Jego obsługa jest równie prosta, jak użytkowanie arkuszy kalkulacyjnych. Ma nieograniczone możliwości!